Microdiscektomia czym jest korzystnie się na nią decydować jak wygląda zabieg?

Microdiscektomia jest toż troszkę inwazyjny zabieg chirurgiczny, jaki ma za zadanie zmniejszyć objawy dyskomfortu pleców. Jego obowiązkiem jest zmniejszenie ucisku nerwów na kręgosłup. Microdiscektomia jest systematycznie robionym według statystyk operacją chirurgicznym. Używa się do jej zrealizowania mikroskopu, dzięki któremu możemy szybko wyciąć uszkodzony krążek międzykręgowy. Microdiscektomia służy nie tylko zminimalizowaniu dyskomfortu pomiędzy kręgowych, ale też zminimalizowaniunapięcia w obrębie kończyn dolnych. Microdiscektomia jest zabiegiem błyskawicznym i rzadko przynosi ze sobą powikłania, gdyż chirurg nie ingeruje głęboko w układ kostno-mięśniowy. Mikrodiscektomia stanowi formę używanych powszechnie metod laparoskopowych. Mikrodiscektomia jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym pod pełną narkozą. Chory kładzie się wygodnie na boku, gdzie realizowane są badania z podaniem kontrastu, jakie dokładnie określają miejsce operacji. Najczęściej używa się tu rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową. Mikrodiscektomia https://med-coach.pl/filmy/microdiscektomia-maly-zabieg-duze-wyzwanie-dla-terapeuty-i-pacjenta/274 polega na zrobieniu nacięcia skóry około 2-3 cm. Następnie mięśnie odbiegające od charakteru są odginane, aby chirurg posiadał dostęp do struktur kostnych. Po dostaniu się do kanału kostnego chirurg usuwa zniszczony dysk czy przepuklinę.

Operacja nie trwa długo maksymalnie 2h, gdzie w pierwszej dobie chory zostaje postawiony do pozycji| stojącej. Później doby zazwyczaj wychodzi się już do domu. Mikrodiscektomia jest właściwie zabiegiem bezinwazyjnym, a ryzyko powikłań to jedynie kilkanaście procent. Chory może czuć ból i mieć kłopoty z poruszaniem się. Może również pojawić się ból w czasie siedzenia.
Microdiscektomia robiona jest głównie:

  • lędźwiowego systemu korzeniowego
  • osłabienia napięcia mięśniowego w stopach lub podudziach
  • zaburzenia czucia w kończynach dolnych

Microdiscektomia jak prezentuje się terapia?
W okresie pierwszych 3 tygodni powinno się udać się do specjalisty. Te pierwsze dni są najistotniejsze. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj seria krioterapii, która minimalizuje opuchliznę i zminimalizuje ból. W czasie rehabilitacji po microdiscektomia polecane są też elektrostymulację, ćwiczenia rozciągające, czy swoistego typu treningi związane z utrzymaniem dobrej postawy lub chodzenia. Wskazywane są również mobilizacja opony twardej rdzenia kręgowego, treningi bierne rozciągające mięśnie stawu biodrowego
Microdiscektomia a nawroty czy zdarzają się często? Jak wszelki zabieg niesie ze sobą ryzyko, ze po pewnym czasie ból może powrócić. Ale według wyliczeń dotyczy to jakieś 10% wszystkich operowanych. Dzieje się to kiedy twój dysk może ponownie wypaść do kanału kręgowego. W czasie operacji nie każde części dysku mogły pozostać usunięte.
Microdiscektomia a powikłania.
Jak każdy zabieg niesie ze sobą powikłania, jakie mogą wystąpić w okresie operacji. Utrata krwi, reakcja alergiczna na znieczulenie cz takie, które są bezpośrednio związane z – microdiscektomia:

  • uszkodzenie korzenia nerwowego (do 8% przypadków);
  • uszkodzenie worka oponowego
  • infekcje bakteryjne w czasie zabiegu lub po nim.